Jarná Nitra 2019

30. 3. 2019

Na letošní první soutěžní akci s historickými modely jsme vyrazili na Slovensko, do Nitry. Využil jsem možnosti se svézt s Mírou Dvořáčkem a Daliborem Špačkem. Jelikož se jednalo pouze o jednodenní soutěž – na otočku, tak jsme to s počty modelů nepřeháněli – Dalibor vzal dvě elektriky, Míra Flamingo a elektrogumáka, já také Flamingo a větřáka Ptáčka. Když už jsem musel roztahovat gumicuk, tak jsem ještě Mírovi půjčil na zkoušku Supa.

Celou sobotu panovalo nádherné počasí, které se projevilo na výkonech modelů – nebyla nouze o nalítané maximální časy a krásné modelářské zážitky, kdy např. model větroně po nepovedeném startu na gumicuku vypínal pouze v nějakých 50 metrech, ale natrefil na takový stoupák, že se podařilo zaletět maximální pětiminutový let.

Z naší výpravy se nám nakonec dvěma podařilo dostat "na bednu" – Míra zvítězil v elektrogumácích a já jsem, díky krásnému druhému letu s Flamingem, kdy se mě poprvé v životě podařilo zaletět maximální 20 minutový čas, získal 3. místo v kategorii TEXACO.

Krásným zpestřením naší návštěvy na nitranském letišti byla letová ukázka nádherného Aera  Ae-145 z místního aeroklubu.

Z.S.   
FOTOgalerie