Modelářský den MK ALKA 2011

28.9.2011

Již třetí ročník Modelářského dne proběhl stejně jako loni na přelomu září a října. Na rozdíl od minulých ročníků se letos premiérově dostavilo i přenádherné počasí.

Na letišti se sjelo mnoho pilotů (i přespolních) s velkou spostou modelů letadel, vrtulníků, vírníků, aut, lodí a parašutistů. A tak kromně hlavního bodu dne "létání" bylo ke shlédnutí i ježdění s modely teréních aut na dráze v biocentru a plutí s modely lodí v řece Cézavě hned u letiště.

Krásné počasí spolu s velkou spoustou modelů přivítalo mnoho diváků nejen ze Žatčan. Při sledování letových ukázek určitě bodlo osvěžení točeným nápojem či nějakou lahůdkou z grilu.

Letové ukázky byli opravdu různorodé. A to od malých modelů s elektrickým motorem přes malé modely se spalovacím motorem přes velké elektry až k velkým spalovákům. Ať už makety, polomakety, sportovní, cvičné, akrobatické, 3D-akrobatické, větroně či historické modely. Byla zde k vidění opravdu spousta různých modelů a letových ukázek. Za zmínku určitě stojí letová ukázka našich historiků se kterými se každoročně účastníme Mistrovství Evropy a jiných soutěží. Pak také nesmíme zapomenout na předvedení seskoku funkčního modelu parašutisty. Velký ohlas hlavně u dětí vzbudilo také bombardování kokinama. A překvapivé množství diváků si nenechalo ujít také noční létání (tři osvětlené modely a dva neosvětlené), které probíhalo při setmění, ale také i po něm v úplné tmě. 

Celá akce byla pohodová a hlavně suprově připravená. Myslím si že účastníci a diváci byli nadmíru spokojení. Už zbývá jen doufat, že se zase za rok všichni sejdeme na stejně parádní, ne-li ještě lepší akci ;-)

Mc.
FOTOgalerie