Modelářský den MK ALKA 2012

28. 9. 2012

Na tradiční sváteční termín (28. 9.)  žatčanského Modelářského dne Windguru dlouhodobě předpovídal značně nevhodné počasí – mělo se hodně ochladit a hlavně se očekával silný vítr – přímo vichřice. Naštěstí se „rosničkáři“ opět zmýlili a koncem týdne nejen že teplota neklesala, ale také den po dni vítr ubíral na síle, takže v pátek jsme měli na akci přímo ukázkové počasí..

Díky včasnému rozplánování úkolů a také zapojením se většího počtu členů, proběhly přípravy akce bez větších problémů.

V pátek po poledni se na naše letišťátko začali sjíždět a scházet první účastníci akce. Přijel náš historicky první zahraniční účastník – velký propagátor a nestor modelařiny pan Olin Vitásek z Holíče, se kterým jsme se potkali na Polétání v Kyjově. Tam jsme se také seznámili a na naši akci pozvali otce a syna Rajovi, kde hlavně pilotní umění čtyřletého Radečka udivovalo návštěvníky naší akce po celý den.

Náš Modelářský den je oproti jiným ojedinělý tím, že příchozí mohou, v podstatě na jediném místě, vidět praktické ukázky nejen létajících modelů, ale také lodí a aut. Lodě je možné předvádět díky říčce, protékající v těsné blízkosti našeho letišťátka a pro auta byl připraven provizorní autodrom.

Stále vzrůstající zájem o tuto akci a velký počet návštěvníků, je pro nás největší odměnou za úsilí a čas strávený její přípravou. Z.S.

 

 

FOTOGALERIE - by Veronika
FOTOgalerie  


Video