O nás

Vznik sdružení je datován k 25. 11. 2003. Jsme příznivci skoro všeho, co se týká modelařiny. Nejsme žádní profíci, jen amatéři (nutno poznamenat, že někteří dobří) , co chtějí věnovat svůj volný čas nejen sobě ale i ostatním. Hlavním cílem sdružení je práce s mládeží, rozvoj technické a manuální zručnosti a dovednosti. Probudit v ní zájem a chuť něčeho dosáhnout. Mnozí znají ten krásný pocit, když vlastníma rukama vyrobí model letadla, auta, rakety nebo lodě a ono to letí, jezdí, prostě funguje. Cesta, na kterou jsme se vydali, není jednoduchá. Věříme ale, že bude úspěšná, že času věnovaného tomuto koníčku nebude nikdo z členů MK ALKA litovat.

 

Dne 22. 2. 2004 byli přivítáni první modeláři z řad žatčanské mládeže. Seznámili se s klubovnou, ve které budou rozvíjet svůj modelářský talent. Příležitost k tomu budou mít zatím každý pátek v odpoledních hodinách, ale také v jiné dny, a to podle zájmu. Příkladem jsou jarní prázdniny s každodenním provozem klubu.

 

Prostory jsou upraveny v bývalé dílně ve dvoře ZŠ Žatčany. Snažíme se vytvořit takové podmínky, aby se každému, kdo mezi nás přijde, v klubu líbilo a dobře pracovalo. Pro naše členy připravujeme také výlety nejen za létáním, ale i za zajímavými lidmi.